Can You Escape 2

Can You Escape 2 1.0.2

Użyj swoich detektywistycznych zdolności, by uciec z pokoju!

Can You Escape 2 to kontynuacja popularnej gry logicznej Can You Escape

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Wciągająca gra logiczna
  • Przyjemna grafika
  • Prosty koncept

Wady

  • Kilka poziomów
  • Nie wprowadza niczego nowego

Dobry
7

Can You Escape 2 to kontynuacja popularnej gry logicznej Can You Escape

Chcę sie stąd wydostać

Założenie Can You Escape 2 jest takie samo, jak pierwszej wersji gry. Każdy poziom to inny pokój. Znajdziesz w nim wskazówki, dzięki którym będziesz mógł się wydostać. Musisz odnaleźć ukryte przedmioty, aby za ich pomocą wykonać pewne czynności albo zestawić je tak, by powstało coś przydatnego (na przykład wiertło z wiertarką, aparat z kartą pamięci).

Musisz również łamać kody bazując na wskazówkach, które znajdziesz w pokoju. Czekają Cię też łamigłówki obrazkowe.

W Can You Escape 2 czeka Cię do przejścia 8 poziomów, aby ukończyć grę. W miarę postępu poziom trudności wzrasta i masz coraz więcej wskazówek do powiązania. Niemniej całą grę można przejść mniej więcej w godzinę i z pewnością pozostanie uczucie niedosytu.

Trochę jednak szkoda, że w Can You Escape 2 nie wprowadzono żadnych nowości względem pierwszej części. Bazuje ona sztywno na modelu z poprzedniej wersji i tym samym nie oferuje niczego oryginalnego w gatunku gier escape-the-room.   

Poszukiwanie wskazówek 

Sterowanie w Can You Escape 2 jest bardzo proste. Zwyczajnie dotykasz te obszary ekranu, które Cię interesują, aby sprawdzić co się w nich kryje lub by podnieść przydatne przedmioty. Zebrane przez Ciebie rzeczy są zlokalizowane w inwentarzu po prawej stronie ekranu. Aby wybrać jakiś przedmiot po prostu go dotykasz, a następnie robisz to samo z innym, z który chcesz dany przedmiot połączyć.

Okno gry nie jest dostępne w trybie pełnoekranowym (ze względu na permanentne banery reklamowe), co znaczy, że wybieranie konkretnych przedmiotów może być znacznie utrudnione na mniejszych urządzeniach.

Can You Escape 2 nie oferuje sterowania za pomocą gestów dotykowych aby urozmaicić nieco monotonne stukanie w ekran. Przez to gra sprawia dość jednowymiarowe wrażenie, zwłaszcza w porównaniu z The Room, gdzie położony jest większy nacisk na łamigówki wymagające większej operatywności przedmiotów. 

Pokój z widokiem

Grafika w Can Your Escape 2 nie zmieniła się względem pierwszej wersji gry. Jest przyjemna dla oka, chociaż nie nadzwyczajna, a powtarzający się gitarowy motyw jest dokładnie taki sam, jak w pierwszej części. I tak samo jak w pierwszej części, doprowadzi Cię do szewskiej pasji!

Werdykt

Can You Escape 2 to gra, która dostarczy Ci rozrywki i przetestuje Twoje zdolności logicznej dedukcji. Niemniej fani pierwszej części mogą być rozczarowani, gdyż gra nie oferuje niczego nowego. Właściwie to sprawia wrażenie kolejnego pakietu poziomów, a nie nowej wersji gry. 

Can You Escape 2

Download

Can You Escape 2 1.0.2

Opinie użytkowników o Can You Escape 2